Związek idealny...czyli rozmowa kontra czyny!!!

                                

Właśnie dzisiaj w jednym z dużych serwisów internetowych przeczytałam taki artykuł...

"Nie ma szczęśliwego związku bez rozmowy. Komunikacja to droga do sukcesu. Ale nie wystarczy
pleść trzy po trzy (o zakupach, praniu, sprzątaniu...), by rozmowa odniosła pożądany skutek (czyt. zbliżyła was do siebie) musi być sensowna. Najlepiej, by w jej trakcie poruszyć 5 poniższych tematów.

5 tematów, na które codziennie powinnaś rozmawiać ze swoim partnerem. To klucz do udanego związku!

1. Co dobrego spotkało cię w ciągu dnia

Dzielenie ze sobą radości bardzo zbliża. Mówiąc o swoich sukcesach dajesz swojemu partnerowi możliwość, by poczuł się z ciebie dumny, szczęśliwy z powodu tego, co udało ci się osiągnąć. O ile nie jesteście toksycznym związkiem, twoja radość na pewno go uszczęśliwi.

2. Co złego się dziś wydarzyło

Związek polega także na dzieleniu się ze sobą swoimi porażkami i smutkami. Partner wiedząc, co cię spotkało będzie mógł cię pocieszyć, wysłuchać. I co nie mniej ważne, będzie znał przyczynę twojego gorszego samopoczucia.

3. Przyjaciele, rodzina

Mężczyźni nie plotkują (podobno), ale szczęśliwy związek to taki, który jest integralną częścią życia rodzinnego. Warto więc rozmawiać o tematach dotyczących najbliższych. W końcu jesteście rodziną.

 4. Plany

Warto rozmawiać o planach wszelakiego rodzaju: co zrobicie w weekend, jak spędzicie następne wakacje, czy weźmiecie ślub, ile będziecie mieć dzieci. Rozmowy powinny krążyć wokół wspólnych działań, planów i celów. Przecież patrzycie razem w przyszłość, prawda?

 5. Praca 

Spędzamy bardzo dużo czasu w pracy. Nic więc dziwnego, że to ważny temat do dyskusji nie tylko o biurowych romansach, ale przede wszystkim problemach, sukcesach i nowych wyzwaniach.No i z przykrością muszę stwierdzić, że...patrząc na te wytyczne, mój związek to...porażka, bo po mimo tego, że rozmawiamy ze sobą bardzo dużo, często i intensywnie, to cytowane przeze mnie tematy, bardzo często nam umykają !!!

☆Co dobrego a co złego czyli chwalimy i żalimy się i to codziennie 😲 ale jaki to ma sens? To tak jakbyśmy na siłę chcieli się dowartościować lub zdołować. Ja takie rozmowy zostawiam sobie dla psiapsiółek 😉

☆Przyjaciele, rodzina, tak ale od święta, szczerze to ja już wolę porozmawiać o pogodzie niż wałkować tematy naszych bliskich.

☆Praca to praca i dobrze gdy jest przyjemnością a związek nie powinien mieć na nią żadnego wpływu ani tym bardziej ona na niego!

☆I wreszcie plany! Ja tam wolę cieszyć się dniem dzisiejszym, bo gdy z planów nic nie wyjdzie, to szukania winnego nie będzie końca a wtedy wojna w związku murowana 😆

No to o czym my rozmawiamy?
I czy dla nas akurat rozmowa jest najlepszą formą komunikacji w związku? 


1. O dzieciach, to temat rzeka i to bez dna!
2. O sporcie, bo to uwielbiamy!
3. O filmach które oglądamy wspólnie! 
4. O jedzeniu które razem przyrządzamy i jemy!
5. O tym co nas śmieszy i smuci!
6. O tym dlaczego jesteśmy razem! 
7. O wszystkim i o niczym!!!

Rozmowa jest ważna ale wałkowanie codziennie tych samych tematów, to kompletna porażka. Rozmowa ma bawić, pocieszyć a czasem nawet czegoś nauczyć ale temat często powielany staje się po prostu nudny! 
Szkoda czasu na gadanie!!! 
W związku  najważniejsze jest działanie!!!

To nie rozmowa powinna być wyznacznikiem szczęścia w związku ale czyny, dlatego ja pozwolę sobie na to, aby nie do końca zgodzić się ze zdaniem cytowanego serwisu,  że niby bez rozmowy nie ma szczęśliwego związku i zamiast pięciu tematów do codziennych rozmów,  podam dziesięć moich sposób na to aby związek był szczęśliwy!!!


1. Codziennie mówimy sobie że się kochamy!
2. Pomagamy sobie w obowiązkach domowych! 
3. Mamy wspólne zainteresowania które dają nam radość! 
4. Szanujemy swoją prywatność! 
5. Pamiętamy o tym,  że każdy ma prawo mieć zły dzień! 
6. Spędzamy czas tylko we dwoje! 
7. Przytulamy się całujemy i kochamy zawsze i wszędzie  (no może z tym kochaniem to nie koniecznie wszędzie 😂)!
8. Mówimy do siebie kotku, myszko, kochanie czy jak tam  jeszcze chcecie 😉 nie tylko w domu ale także przy obcych  ludziach! 
9. Szanujemy się wzajemnie!
10. Pamiętamy że mowa jest srebrem a milczenie złotem  czyli pozwalamy sobie na chwilę bez siebie!!!

Tylko tyle albo aż tyle a wszystko sprowadza się do jednego:

Związek jest jak wilki dwa a w nim oblicza dobra i oblicza zła, walczą one ze sobą nieustannie, wygrywa ten którego karmię.
Moim zdaniem nie ma związków idealnych ...ale co to tak naprawdę znaczy - związek idealny?
A co Wy o tym wszystkim myślicie???

                                            Monika

                                                    
Podobał Ci się tekst? Jeśli tak, to miło mi będzie jeśli go udostępnisz:

Dołącz do konwersacji

19 komentarze:

 1. Rozmawiać ze sobą z pewnością trzeba, ale też przede wszystkim trzeba być wrażliwym na potrzeby drugiej osoby. Takie porady w serwisach internetowych są dobre, ale chyba na początek, jako ogólna wskazówka, bo masz rację, że mogłyby się szybko znudzić i wyczerpać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, masz rację, takie porady należy traktować z przymrużeniem oka;)

   Usuń
 2. Rozmowa jest bardzo ważna. Świetny post.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post !
  Zgadzam się z Twoim zdaniem w 100 % !

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie, że sztywne trzymanie się listy tematów do rozmów: "teraz punkt 1, a teraz 2, 3, ..." jest sztuczne, nienaturalne. Zwłaszcza kiedy mamy mnóstwo bardziej fascynujących rzeczy do omówienia. Listę należy traktować jako ogólny drogowskaz. Jednak nie uważam, że są one takie całkiem głupie. Np. punkt 1 i 2. Oglądałam kiedyś pewien film, którego tytułu nie pamiętam, tam rodzina miała taki zwyczaj że przy kolacji każdy mówił swój plus i minus dnia. Bez zbytniego narzekania, czy przechwalania. Np. plus: sąsiad się do mnie uśmiechnął, minus: pies sąsiada mnie obszczekał. Myślę, że to zbliża, bo zawsze coś o sobie w ten sposób przekazujemy, a w zabieganym świecie, czasem brakuje czasu, czy siły na dłuższą i głębszą rozmowę (co jest swoją drogą straszne).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trochę w tym racji jest na szczęście my mamy tyle innych tematów, że na tego typu rozmowy zwyczajnie brakuje nam czasu ;)

   Usuń
 5. To cytat z "Luxtorpedy"? Ten o wilkach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak troszkę inaczej ale to właśnie ten cytat!

   Usuń
  2. Tak mi się wydawało:)
   Ps. Rozmowa jest niezmiernie ważna, ale nie zawsze wychodzi tak jak by się chciało...

   Usuń
 6. No to mój związek to też porażka, bo nie rozmawiamy zbyt wiele, raczej komunikujemy się krótkimi zdaniami. Rozmowa jest ważna, ale czasem można porozumiewać się beż słów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie podsumowane! Nie ma związków idealnych, matek idealnych i dzieci idealnych, ale zawsze można dążyc do jak najlepszej sytuacji dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. no jakby ktoś mi powiedział, że mam mieć jakieś główne tematy do rozmowy z moim niemężem i jeszcze mi je wylistował, żebym wiedziała o czym mam gadać żeby było idealnie, to chyba bym spytała, czy nie znajduje się (ja) w jakiejś równoległej rzeczywistości..od 12 lat ze sobą rozmawiamy. i nie mam pojęcia o czym, bo o wszystkim. i nie chcę idealnego związku bo bym z nudów chyba się skurczyła. mam żywioł, ukrop, chłód i zimę. a w tym wszystkim wciąż nam się chce ze sobą gadać.

  OdpowiedzUsuń
 10. To moje małżeństwo jest już chyba na skraju upadku :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak mój mąż wraca z pracy zawsze pytam jak minął dzień i opowiada miłe i te gorsze momenty z dnia. Planujemy też wiele rzeczy wspólnie nawet zakupy ;)
  Chyba nie jest tak źle ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. No to mój też;))
  Dobrze, że przez tyle lat małżeństwa nie wiedziałam, że nie tak do męża gadam;))

  OdpowiedzUsuń

...a gdy komentujesz, czytelniku kochany, gdy pozostawiasz aktywności swej ślady, serce me rośnie, dusza się raduje, dlatego bardzo Ci za to dziękuję !!!